Предпоследният кръг от редовния сезон в Първа лига предложи доста

...

Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг

Предпоследният кръг от постоянния сезон в Първа лига предложи много драма и забавни дуели. Шампионът Лудогроец се оправи без особени проблеми с Черно море, побеждавайки с 3:1, до момента в който преследвачите ЦСКА-София и Левски имаха повече проблеми. " Червените " стигнаха до късен поврат при визитата си на Пирин, до момента в който " сините " не се оправиха с Етър като хазаин и приключиха 1:1.

Берое взе скъпа победа с 2:0 като посетител на Локомотив (Пловдив), до момента в който Ботев обърна Верея до 4:2, откакто губеше с 0:2. Славия се добра до значим триумф при визитата на Дунав, а Витоша и Септември не си вкараха гол за крайното 0:0.

Георги Петков (Славия)
Легендарният вратар направи още един огромен мач. 42-годишният пазач бе най-хубавият състезател на “белите” против Дунав. Той се отличи с четири решителни спасявания и по този начин резервира успеха на отбора от София при визитата в Русе. (2)

Венцислав Василев (Етър)
Направи извънредно грозна постъпка, откакто Нашименто пропусна дузпата. Той се впусна да наскърбява халфа на “сините”. Подобни изяви не би трябвало да се случват и по селските терени, а какво ли остава в мач на “Герена”. Все отново обаче бранителят бе извънредно постоянен, той се оправи с офанзивата на Левски и справедливо попада измежду най-хубавите. (2)

Левски - Етър 1:1 @@@

Лазар Марин (Ботев)
Силен мач на левия бек на “канарчетата”. Бранителят се засилва много през втората част при обрата против Верея, като представянето му бе ознаменувано с отлична асистенция за последното попадение. В 82-ата минута Марин направи мощен пробив и постави топката на главата на Стивън Петков за крайното 4:2. (1)

Камен Хаджиев (Берое)
Бранителят се намира в отлична форма напоследък и не е по никакъв начин изненадващо, че бе извикан в националния тим от селекционера Петър Хубчев. Хаджиев оформи добра централна двойка с Иван Иванов в защитата на старозагорци и тяхното представане е в основата на положителните резултати на Берое в последно време. (2)

Александър Георгиев (ЦСКА-София)
Той е героят за “червените” против Пирин в Благоевград. Вкара гол и даде основния пас към Фернандо Каранга за победния гол. Интересен факт е, че за 11 минути той се трансформира в основното настоящо лице. (1)

Пирин - ЦСКА-София 1:2 @@@

Радослав Кирилов (Пирин)
Атакуващият халф на “орлетата” направи следващ мощен мач през тази пролет и попадението му против ЦСКА-София бе напът да донесе популярна победа на отбора от Благоевград, само че поврат в последните минути лиши тима от триумф. Кирилов откри резултата през първата част с прекрасен диагонален удар от воле. Освен това непрекъснато тормозеше отбраната на “червените” по лявото крило. (2)

Жоао Пауло (Ботев Пловдив)
Бразилският нападател просто обича да играе за “канарчетата”. Вкара извънреден гол против Верея, по-късно се отличи и с асистенция за попадението с глава на Диого Кампос. Няма спор, че Жоао Пауло бе най-хубавият състезател в Стара Загора. (2)

Вандерсон (Лудогорец)
Бразилецът не е в най-хубавата си форма, само че когато играе с въодушевление и предпочитание, “орлите” печелят доста по-лесно своите мачове. Вкара доста хубав гол против Черно море и бе в основата на множеството офанзиви. (2)

Лудогорец - Черно море @@@

Педро Еуженио (Берое)
Пореден страховит мач за португалеца с фланелката на Берое. Крилото означи гол и се отличи с асистенция към Мартин Камбуров за успеха с 2:0 на “Лаута” против Локомотив (Пловдив). Един от най-силните футболисти в родния шампионат напоследък. (5)

Върджил Мисиджан (Лудогорец)
Крилото на “орлите” се намира в отлична форма напоследък и затвърди това усещане при успеха с 3:1 над Черно море. Холандецът се отличи с гол и асистенция при триумфа над “моряците”. (5)

Венцислав Христов (Верея)
Страхотен дебют за нападателя с екипа на Верея. За 10 минути заби два гола на Ботев (Пловдив), с което сподели, че няма никаква потребност от време за акомодация. Таранът ще е с основна роля за отбора в първата шестица. (1)