Последният в класирането преди днешния двубой Ним постигна изненадваща победа

...

Ним шокира Марсилия

Последният в класирането преди днешния дуел Ним реализира изненадваща победа с 2:1 при гостуването си на Марсилия. Две попадения на Никлас Елиасон при започване на второто полувреме бяха в основата на триумфа. Бенедето вкара почетен гол за домакините пет минути преди края.

Така приключи една тежка седмица за тима на Андре Вияш-Боаш. Играчите му не съумяха да победят различен тим в зоната на изпадащите предишния кръг и направиха 1:1 с Ним, а преди няколко дни изгубиха от ПСЖ в конфликта за Суперкупата на Франция.

1962 - This is the first defeat for Marseille in a Ligue 1 home game against the last of the table (before the beginning of the matchday) since December 1962 against… Nîmes (0-3). Upset.
— OptaJean (@OptaJean)
Марсилия доминираше през първото полувреме против Ним, само че пропусна възможностите си. На два пъти Дмитри Пайе извежда съотборници на отлични позиции, само че Сансон и Бенедето направиха огромни пропуски. В 35-ата минута Тове не съумя да вкара дузпа. Това бе трета пропусната дузпа за отбора през този сезон от четири осъществявания.

След почивката мачът бързо се разви в непредвидена посока след двете попадения на Елиасон. Вияш-Боаш опита да промени нещо с четири смени, само че към този момент бе късно. Бенедето вкара за 1:2, само че силите на домикините стигнаха единствено до толкоз.

Лига 1 20 кръг, събота 16 януари  Марсилия 1:2краен резулат  Ним