Португалският гранд Бенфика срази с 2:0 като гост Спартак Москва

...

Бенфика взе солиден аванс след визитата в Москва

Португалският гранд Бенфика съкруши с 2:0 като посетител Спартак Москва в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. “Орлите” от Лисабон превзеха съветската столица след мощно второ полувреме, в което осъществиха две попадения.

През първата част швейцарският нападател на Бенфика Харис Сеферович получи контузия и бе наложително заменен от Гонсало Рамос. Това обаче не се отрази на гостите в нахлуване и 6 минути след почивката Рафа Силва получи топката в наказателното поле на Спартак след хубава офанзива на португалския отбор и с мощен шут опъна мрежата зад стража Александър Максименко.

В 74-ата минута резервата Жилберто вкара втория гол за Бенфика, с който на процедура “орлите” са на крачка от класиране на идната фаза. Жилберто получи извеждащ пас и с ослепителен изстрел от придвижване приближи още повече Бенфика до плейофа за влизане в Шампионската лига.