Португалия запази шансовете си за класиране на Евро 2020, след

...

Португалия прегази Литва и е все по-близо до Евро 2020

Португалия резервира възможностите си за класиране на Евро 2020, откакто разруши Литва с 6:0 вкъщи. Срещата бе от група " В " на квалификациите.

Така възпитаниците на Фернандо Сантош събраха 14 точки и заемат второ място. За да са сигурни за финалите през идващото лято, би трябвало да реализират победа и в последния си мач против Люксембург. Лидерът Украйна към този момент се класира.

Резултатът откри Кристиано Роналдо в 7-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушаване против самия него. В 22-ата минута суперзвездата на Ювентус получи подаване от Пасиенсия и с приказен удар в далечния ъгъл от към 22 метра направи Шеткус беззащитен за повторно.
 Кристиано Роналдо: Не единствено се усещам добре, само че и съм в отлична спортна форма

Португалия се изправя против Литва

" Мореплавателите " продължиха да натискат, само че стигнаха до нов гол чак в 52-ата минута. Тогава Бруно Фернандес комбинира с Пици в наказателното поле, който стреля мощно. Топката срещна горната греда, след което се удари в левия дирек и влезе във вратата за 3:0.

Четири минути по-късно Гонсало Пасиенсия се възползва от неумела интервенция на Шеткус и довкара топкатаза 4:0.

В 63-ата минута името си измежду голмайсторите записа и Бернардо Силва. Офанзивният халф бе открит от Рикардо Перейра в наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл.

Две минути по-късно Силва победа към Роналдо, който със мощен удар бе прецизен за крайното 6:0, оформяйки своя хеттрик.

За Литва вратарят на ЦСКА Витаутас Черниаускас остана запаса.