Порто и Лацио завършиха 2:1 след обрат за домакините, като

...

„Драконите“ обърнаха „римските орли“ в страхотен мач

Порто и Лацио приключиха 2:1 след поврат за домакините, като по този начин двата отбора оправдаха високите упования на неутралните почитатели за срещата.

Матия Дзакани вкара красиво попадение в 23', с цел да открие резултата, само че петнайсетина минути по-късно Тино Мартинез възвърне равенството.

Централният нападател на „ драконите “ направи обрата цялостен още в началните минути на втората част, с цел да даде задатък на своя отбор преди реванша след седмица.

Трябва въпреки всичко да отбележим, че мачът бе белязан от отсъствието на редица основни фигури в двата състава. Манафа, Марчесин и Уендел бяха отвън сметките за домакините, а Ачерби, Имобиле и Ладзари пропуснаха гостуването до Португалия.

Ето и всички резултати от днешните 1/16-финали в Лига Европа:
Зенит Санкт Петербург 2:3 Бетис Шериф Тираспол 2:0 Спортинг Брага Аталанта 2:1 Олимпиакос Ред Бул Лайпциг 2:2 Реал Сосиедад Севиля 3:1 Динамо Загреб