Пореден фаворит на Евро 2021 отива напред към елиминациите. с

...

Силните печелят. И Нидерландия напред

Пореден любимец на Евро 2021 отива напред към елиминациите. с втора поредна победа Нидерландия си обезпечи класиране, побеждавайки този път Австрия с 2:0.

Първата по-интересна обстановка бе в наказателното поле на домакините. В 5-ата минута Улмер проби и падна след конфликт с Дъмфрис, само че съдията реши, че няма съображение да отсъди дузпа.

В 8-ата минута дузпа бе отсъдена, само че за Нидерландия. Дъмфрис бе настъпен от Алаба на ъгъла на наказателното поле.След консултация с ВАР бе отсъден углавен удар. Депай бе прецизен - 1:0.

Австрия насочи първия си удар към вратата на противника чак в 28-ата минута, когато Баумгартнер направи прекрасен пробив и стреля рисково.

Нидерландия пропусна страховит късмет в 40-ата минута. Вегхорст получи дълъг пас в пеналта и смъкна топката за Депай, който обаче по знамение не съумя от близко да вкара в опразнената врата. " Лалетата " можеха доста да съжаляват за този пропуск.

В 60-та минута нидерландците пропуснаха страхотна опция, след няколко поредни удара от наказателното поле, отразени от бранителите на Австрия.

Класата обаче си сподели думата и в 66-та минута Дъмфрис приключи скоростна офанзива след пас зад защитана на австрийците -2:0.

В 80-та минута страховит удар на Алаба мина на сантиметри от вратата на Стекеленбург.

Австрлийците несъмнено натиснаха в последните минути на мача. Това обаче не докара до смяна в резултата.

След загубата Австрия остава с 3 точки и ще има решитилен мач с Украйна за второто място в групата.

РЕЗУЛТАТИ : Група С- Украйна - районен съд Македония 2:1, Нидерландия - Австрия 2:0

Група В: Дания - Белгия 1:2

Източник: standartnews.com