Полуфиналистът в Шампионската лига Аякс взе трудна, но много важна

Полуфиналистът в Шампионската лига Аякс взе трудна, но много важна ...

Хунтелаар герой за Аякс при важна победа.

Полуфиналистът в Шампионската лига Аякс взе трудна, но много важна победа с 1:0 при гостуването си на Грьонинген в мач от 31-ия кръг на холандското първенство. В герой за гранда от Амстердам се превърна ветеранът Клаас-Ян Хунтелаар. 35-годишният нападател, който се включи от пейката, реализира единственото попадение в срещата в 78-ата минута. Хунтелаар се пребори с противников бранител в наказателното поле на Грьонинген и с мощен шут опъна мрежата зад стража. При гола останаха съмнения за нарушение в атака, но попадението бе зачетено.

В 84-ата минута Хунтелаар получи втори жълт, съответно червен картон и играчите на Ерик тен Хаг доиграха срещата с 10 души, но това не им попречи да грабнат трите точки.

Аякс е лидер в класирането три кърга преди края със 77 точки. Вторият в подреждането ПСВ Айндховен посреща в неделя Ден Хааг.

ГРЬОНИНГЕН - АЯКС 0:1 0:1 Хунтелаар (78)