Победният ход на Ливърпул в елита на Англия не спира,

...

Ливърпул опустоши и Борнемут, класа и майсторство от червените

Победният ход на Ливърпул в елита на Англия не стопира, откакто мърсисайдци завоюваха с безапелационното – 3:0, визитата си на Борнемут и удължиха серията си на седем следващи победи във Висшата лига. Така отборът на Юрген Клоп решително пази преднината си на върха с преследвачите и към този момент има 46 точки от 48 вероятни. Борнемут, от своя страна, остана на 15-ата позиция с 16 пункта.

Алекс Окслейд-Чембърлейн даде превес на европейския първенец след 35 минути игра, а Наби Кейта удвои резултата минута преди края на първата част. Мохамед Салах пък най-сетне осъществя гол за „ червените”, откакто се разписа на „ Виталити Стейдиъм” в 54-ата минута. Успехът за отбора е още по-ценен, откакто тимът на Ливърпул записа първа суха мрежа от края на септември месец.

Юрген Клоп прави седем промени в мача, откакто Алисон се завръща на вратата след наказване. Роберто Фирмино и Мохамед Салах стартират от първата минута, само че Садио Мане и Трент Александър-Арнолд остават на пейката. Джорджинио Вайналдум и Адам Лалана пропущат срещата на юг заради контузии, а вместо тях стартират Джордан Хендерсън и Наби Кейта.