Победителят в редовния сезон ЦСКА Москва се наложи над сънародниците

...

ЦСКА е на победа от полуфинал в Евролигата

Победителят в постоянния сезон ЦСКА Москва се наложи над сънародниците си от Химки с 89:84 като хазаин и взе задатък от 2-0 победи в четвъртфиналната серия в мъжката Евролига по баскетбол, доближавайки се на един триумф от класиране за полуфиналите. Серхио Родригес записа рекордните в кариерата си 26 точки и добави и 10 асистенции, а Кори Хигинс се отличи с 19 точки за триумфа.

Химки се отдръпна с задатък от 45:43 след оспорваното първо полувреме, а дуелът продължи равностойно и с честа промяна на водачеството и през третата четвърт. Домакините нанесоха своя удар със серия от 16:6 в третата част, след която поведоха с 84:74 и резервираха преимуществото си в последните три минути и половина на мача.

Антъни Гил наниза рекордните в кариерата си в Евролигата 24 точки, само че водачът на гостите Алексей Швед нямаше ден и приключи едвам с 12, като вкара единствено 4 пъти от 13 стрелби от полето.