Пирин (Благоевград) изпадна от Първа професионална лига. В плейофния мач-реванш

...

Витоша смълча Благоевград

" Пирин " (Благоевград) изпадна от Първа професионална лига. В плейофния мач-реванш за оставане в елита благоевградчани изгубиха с 1:2 вкъщи от " Витоша " (Бистрица) и изпаднаха с общ резултат 2:2 с помощта на правилото за гол на непознат терен. В първия мач Пирин завоюва с 1:0.

Тимът на Витоша, който през целия сезон бе на дъното на таблицата, записа първа победа като посетител за сезона и получи опция да резервира мястото си в Първа лига, само че за задачата ще изиграе още един бараж против втория във Втора лига " Локомотив " (София).

Гостите от Бистрица започнаха по-активно и имаха предимство до почивката. В 29-а минута мощен удар от 25 метра на Михаил Петров бе избавен от стража на Пирин Георги Георгиев.

По-настойчавата игра на " Витоша " даде резултат и в границите на три минути бистричани заличиха пасива от първия мач. Радко Мутафчийски изведе Бистрица в 60-а минута, а три по-късно Григор Долапчиев вкара втори гол, само че при паса нападателят бе в засада, която не бе маркирана от рефера.

След още три минути " Пирин " върна един гол посредством Костадин Ничев, който осъществя с глава след центриране на Конър Хендерсън, само че до края благоевградчани по този начин и не съумяха да вкарат изравнителен гол. 13 минути преди края Тодор Траянов от " Пирин " бе открит непокрит в наказателното поле, само че стреля в навън и пропусна отлична опция да изравни.

" Пирин " (Благоевград) - " Витоша " (Бистрица)  1:2