Пирин-64 (Гоце Делчев) надделя над гостуващия Локомотив (Горна Оряховица)с 29:24

...

Пирин-64 победи Локомотив и се изкачи на второ място

Пирин-64 (Гоце Делчев) надви над гостуващия Локомотив (Горна Оряховица)с 29:24 (11:14) в отсрочен мач от шестия кръг на мъжкото хандбално състезание.

С триумфа възпитаниците на Николай Пиргов събраха 14 точки и се изкачиха на второто място в класирането с мач по-малко от водача Осъм, който има 16 точки след първия дал от сезона.

" Железничарите " пък позволиха второ проваляне в акцията и към този момент са четвърти с 12 точки.
Гостите започнаха по-добре мача и поведоха с 4:0, само че след пет следващи гола Пирин обърна до 5:4 по-късно повече от 13 минути игра. До почивката локомотивци още веднъж овладяха самодейността и в 22-ата минута дръпнаха с 10:7, като резервираха преднината си до края на полувремето.
Със мощна серия от пет безответни попадения домакините обърнаха до 17:15 при започване на втората част и дълго време поддържаха задатък от 1-2 гола. Локомотив съумя да изравни за 22:22 в 52-ата минута, само че след 23:23 Пирин направи основна серия от четири следващи гола, след което удържа задатъка си в последните три минути.