Петър Белберов ще спори за титлата при най-тежките боксьори (+

...

И Петър Белберов ще спори за титлата на „Странджа“

Петър Белберов ще спори за купата при най-тежките боксьори (+ 91 кг) в 69-ото издание на най-стария шампионат в Европа – „ Странджа “. В тежък мач от полуфиналите той победи по безапелационен метод иранеца Сатиш Кумар с цялостното единогласие на съдиите – 5:0 (29:28, 29:28, 30:27, 30:27, 30:27). Така на следващия ден в столичната зала „ София “ Белберов ще пази купата си от предходната година против арменеца Гюрген Ховханисян, който победи с 4:1 Айхимайти Маимаити от Китай. „ Тежък мач беше, знаех го авансово, тъй като иранецът е прочут с това, че има доста въздух и е темповик, сподели след срещата Белберов. – Освен това противникът ми игра и много нечисти, нанесе ми не малко удари с глава и единствено шанс е, че се отървах без сериозна аркада в дясното слепоочие. Утре се надявам още веднъж да победя “, добави българинът. Другите ни двама финалисти Кирил Русинов и Николай Коев изгубиха своите полуфинали и останаха с бронзови медали от шампионата. В категория до 60 кг Русинов изигра доста добър мач против монголеца Ерденебат Ценбаатар. Както и в предходната си среща, българинът се раздаде изцяло на кръга, вкара много удари и се бори до края за успеха, само че съдиите я присъдиха на противника му с 3:2 гласа. Коев пък отстъпи пред иранеца Каземзадехпощири с единомислещото решение на съдиите – 0:5, само че като цяло остави положителни усещания с представянето си на тазгодишния шампионат.
Така на следващия ден България ще има трима финалисти при мъжете, откакто от първата сесия през днешния ден до разногласието за купата доближиха Боян Асенов (56) и Радослав Панталеев (91). При дамите пък 5 българки ще играят за златото в своите категории: Севда Асенова (48), Габриела Димитрова (51), Стойка Петрова против Златислава Чуканова при 54-килограмовите и Станимира Петрова в кат. до 57 кг.
Финалните срещи стартират от 14 ч в зала „ София “. Билети се продават на входа на залата и са на цена от 10 лева.