Пет златни, два сребърни и четири бронзови медала спечелиха каратеките

...

Каратеки от Монтана донесоха медали от турнир в Кнежа

Пет златни, два сребърни и четири бронзови медала завоюваха каратеките на КК "Компас " /Монтана/ на мощния шампионат за купата на Кнежа. В 15-то издание взеха присъединяване 140 състезатели от 15 клуба в страната – София, Монтана, Перник, Свищов, Плевен, Варна, Кнежа и други.
Сияна Тихолова завоюва три първи места. Младата вяра на "Компас " взе златни медали в дисциплините „ ката”, „ кумите” и „ макевара”, при родените 2009 година. На „ ката” Стефан Богданов е втори при 15-годишните. На „ кумите” Богданов е златен медалист в категория до 60 кг, Петър Петров остана втори на + 40 кг. Бронзови медали донесоха Иван Димитров на + 40 кг, Миролюб Данчев на 60, Веселин Синигерски на 37 кг и Симеон Любенов на 30 кг. В дисциплината „ макевара” с изключение на Сияха Тихолова и Петър Върбанов завоюва първо място при момчетата.
„ В шампионата взеха присъединяване още Мила Йорданова и Никола Синигерски, на които малко не им доближи за орден в личните им дисциплини”, разясни треньорът Георги Георгиев.
"Компас " взе участие в Кнежа с 10 състезатели и в мощната конкуренция зае трето място в крайното отборно класиране.
„ За няколко каратеки това бе първо съревнование. В тима има промяна на поколенията и дружно с сътрудника Сергей Тихолов сме удовлетворени, че каратеките израстват от съревнование на състезание”, добави Георгиев.
Източник: bulnews.bg