„Първа Атомна“/Козлодуй/ победи с категоричното 3:0 гостуващия тим на „Ком“/Берковица/

...

„Първа Атомна“ разби с 3:0 „Ком“/Берковица/ насред Козлодуй

„ Първа Атомна “/Козлодуй/ победи с безапелационното 3:0 гостуващия отбор на „ Ком “/Берковица/ в среща от XX кръг на шампионата в Северозападната Трета лига.
Срещата стартира равностойно, като първата опция за гол пропиляха домакините. Централният нападател Александър Славейков не съумя да засече хубаво центриране на Пламен Трифонов. Все отново таранът съумя да се поправи в 15 минута и осъществя доста красиво попадение за 1:0. Той преодоля двама противникови играчи и стреля от границата на наказателното поле, като прати токата в мрежата на берковчани. До края на първата част зачестиха по-острите влизания на терена, като при едно такова състезател на „ Ком “ стъпи върху ръката на капитана Никоилай Ганчев, който въпреки всичко съумя да доиграе дуела макар контузията. При резултат 1:0 двата отбора се отдръпнаха на почивката.
През втората част гостите се пробваха да изравнят резултата, само че техните офанзиви бяха спирани от съвършената отбрана и в този мач на „ Първа Атомна “. Домакините се възползваха от тръгналия да изравнява резултат отбор на „ Ком “ и означиха второ попадение, дело още веднъж на Славейков. В 60 минута той получи отличен извеждаш пас зад отбраната на гостите от десният краен защитник Любомир Василев и останал самичък против вратаря не сбърка за 2:0. Съставът от Берковица можеше да понижи резултата, откакто техен футболист останал самичък против стража на домакините стреля много неопределено настрана от задачата. В 75 минута отбора на „ Първа Атомна “ стигна до класическото 3:0. И в третото попадение беше забъркан централният нападател Славейков, който останал самичък против вратаря на гостите технично продължи топката към Николай Ганчев, които насочи топката в горният ляв ъгъл на врата за крайното 3:0.
Победата можеше да е още по изразителна, само че в заключителните минути на срещата домакините изпуснаха няколко отлични положения за гол. Футболистите на „ Първа Атомна “ бяха подкрепяни и от огромен брой фенове по трибуните и изпратени със овации след края на срещата.
След тази победа „ Първа Атомна “ събра 26 точки и резервира 11-та си позиция във краткотрайното класирана на Трета лига.
За състава от Козлодуй играха: Ивайло Върганов, Десислав Атанасов, Ивайло Маринов, Пламен Трифонов, Александър Герасимов, Любомир Василев, Валентин Валентинов / Калин Красимиров 80 минута/, Людмил Николов, Николай Ганчев, Пламен Валериевя / Светослав Валериев 65 минута/, Александър Славейков.