Партизан направи огромна крачка към груповата фаза на Лигата на

...

След чудото в София, Хамрун Спартанс отнесе як пердах в Белград

Партизан направи голяма крачка към груповата фаза на Лигата на конференциите, откакто разгроми с 4:1 Хамрун Спартанс. Малтийците, които сътвориха сензация против Левски преди седмица и отстраниха " сините " с дузпи, този път бяха безпомощни. Партизан реши всичко до почивката, когато водеше с 3:0. Четвъртото попадение за " гробарите " пък беше дело на някогашния халф на Черно море Патрик Андраде.

Сръбският гранд не си разреши никакво подценяване и се постара да си улесни задачата с ранен гол. В 15-ата минута Куинси Мениг изведе Рикардо Гомеш зад отбраната, той финтира вратаря Хенри Бонело и прати топката в мрежата. В средата на първата част капитанът на Партизан Слободан Урошевич беше изтърван от отбраната на Хамрун Спартанс и повиши на 2:0.