Отборите на Кристъл Палас и Брайтън не се победиха в

...

Палас спря устрема на Брайтън към върха във ВЛ

Отборите на Кристъл Палас и Брайтън не се победиха в дуел от шестия кръг на Премиър лийг, приключил 1:1. Така Кристъл Палас спря Брайтън за челното място във краткотрайното класиране.

“Чайките” останаха шести с 13 точки, до момента в който при триумф можеха да изпреварят водача Ливърпул, който е на върха с 14. Кристъл Палас пък остана 15-и с 6.

Домакините от Лондон преобладаваха през първата част и разумно стигнаха до разкриване на резултата. Вилфрид Заха даде задатък на Кристъл Палас от дузпа в добавеното време, отсъдена за наивно нарушаване в наказателното поле.

Брайтън отговори след паузата, само че трябваше да чака до заключителните минути на дуела, когато Нийл Мопе избави точката за “чайките”, а черните облаци над главата на мениджъра на Кристал Палас Патрик Виейра се сгъстиха след кошмарния старт.