Отборите на Виляреал и Сивасспор изиграха най-драматичния мач от първия

...

Спектакълът на вечерта беше във Виляреал

Отборите на Виляреал и Сивасспор изиграха най-драматичния мач от първия кръг в Лига Европа, като си размениха осем гола. Испанците се постановиха с 5:3 с победни попадения в последния четвърт час, откакто преди този момент гостите на два пъти изравняваха. Освен това “жълтата подводница” изпусна и дузпа.

Villarreal win an eight-goal thriller against Sivasspor!

Takefusa Kubo
Carlos Bacca
Juan Foyth
Paco Alcácer
— UEFA Europa League (@EuropaLeague)
Преотстъпеният от Реал Мадрид вкара гол и подаде за други два за домакините. Той беше прецизен за 1:0 в 13-ата минута, а седем по-късно направи 2:0. Турците понижиха посредством Оларенуейджу Кайоде в 33-ата, а четири по-късно Бака не съумя да осъществя углавен удар за Виляреал. Мустафа Ятабаре се възползва от издънката на колумбиеца и е в 43-ата изравни с глава.

Голедата продължи и след почивката. осъществя за 4:3 след центриране на Кубо, само че в 64-ата Макс Градел отново изравни - 3:3.

В 70-ата минута извърши основна промяна, вкарвайки. Испанецът незабавно се отблагодари с две попадения - в 74-ата и 78-ата минути, оказали се задоволителни за триумфа на Виляреал.

В другия дуел от тази група " I " Макаби (Тел Авив) надделя Карабах с 1:0 вкъщи.

Лига Европа 1 кръг, четвъртък 22 октомври  Виляреал 5:3краен резулат  Сиваспор