Отборите на Виляреал и Глазгоу Рейнджърс направиха 2:2 в атрактивен

...

Стиви Джи измъкна равенство от Виляреал

Отборите на Виляреал и Глазгоу Рейнджърс направиха 2:2 в атрактивен конфликт от група “G” на Лига Европа. “Подводницата” на два пъти повеждаше след голове на Карлос Бака (1) и Жерард Морено (69), само че попадения на Арфийлд (67) и Лафърти (76) донесоха равенството за отбора на Стивън Джерард. Домакините съумяха да отбележат попадение още преди да е изтекла и минута игрово време. Карлос Бака си направи двойно подаване със бранител и осъществя с великолепен удар с външен фалц от 21 метра. Вратарят МакГрегър беше сюрпризиран и инкасира попадение - 1:0. “Жълтите” преобладаваха напълно в първите минути след гола. В края на полвуремето момчетата на Стивън Джерард сътвориха няколко рискове след статични положения. В 49-ата “подводницата” изпусна страховит късмет за втори гол - Екамби се провали самичък против вратаря. В 67-ата британците изравниха след композиция, останала неразгадана от отбраната на валенсианци. Арфийлд получи пред дребното наказателно поле и означи. В ответната офанзива отборът на Хави Кайеха още веднъж дръпна в резултата. Жерард Морено получи отдясно, финтира бранител и насочи в близкия ъгъл - 2:1. В 76-ата Рейнджърс направи 2:2 след тъкмо осъществяване на Лафърти. Той получи в наказателното поле и технично търкулна топката под плонжа на вратаря за 2:2. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Лига Европа 1 кръг, четвъртък 20 септември  Виляреал 2:2краен резулат  Рейнджърс