Отборите на Торино и Болоня завършиха 2:2 в мача помежду

...

Торино пропиля аванс от два гола срещу Болоня

Отборите на Торино и Болоня приключиха 2:2 в мача между тях от 9-ия кръг на Серия “А”.

В 14-ата минута Яго Фалке опъна мрежата зад Лукаш Скорупски с превъзходен изстрел отвън наказателното поле. Девет минути след паузата намиращият се до точката за осъществяване на дузпа Даниеле Базели се възползва от прекрасен пас отдясно на Фалке и от придвижвания стреля мощно - 0:2.

Изглеждаше, че “биковете” от Торино ще се поздравят с победа, само че в минутите до края на дуела домакините откриха сили да се преборят за тъждество. В 59-ата минута Федерико Сантандер бе прецизен след осъществяване на ъглов удар, а в 77-ата Артеро Калабрези опъна мрежата зад Салваторе Сиригу със мощен шут. Калабрези се намиршаше до точката за дузпа и не остави шансове на Сиригу.

Това бе и последният гол в мача, а по-късно тъждество Болоня заема 17-о място в класирането с 8 точки. Торино е 9-и с 13 точки.

СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Серия А 9 кръг, неделя 21 октомври  Болоня 2:2краен резулат  Торино