Отборите на Септември София и Спартак Варна завършиха наравно 1:1

...

Пропусната дузпа лиши Септември от успех над Спартак Варна на Васил Левски“

Отборите на Септември София и Спартак Варна приключиха наедно 1:1 в мач от 12-ия кръг на Първа лига.

Съставът на Славко Матич откри резултата на Националния стадион „ Васил Левски “ в 40-ата минута, когато Красиан Колев центрира от ъглов удар в наказателното поле на „ соколите “, стражът Иван Дичевски мазета топката от голлинията, само че при добавката Асен Георгиев се разписа.

Гостите от Варна възвърнаха равенството в първата минута от добавеното време на първото полувреме. Грешно подаване на Асен Чандъров бе пресечено на центъра от Виктор Митев, който напредна в половината на „ виненочервените “ и с подъл изстрел малко зад дъгата на пеналтерията се разписа в далечния низък ляв ъгъл на вратата, защитавана от Димитър Шейтанов.

В последната минута на постоянното време домакините получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за игра с ръка на Проспер Менди в наказателното поле на „ синьо-белите “. Зад топката застана Димитър Костадинов, чийто удар излезе в навън.

В класирането Септември е 12-и с девет точки, до момента в който Спартак Варна е финален с пет пункта в актива си.