Отборите на Септември и Спартак (Варна) завършиха 1:1 в мач

...

Септември и Спартак (Вн) завършиха наравно

Отборите на Септември и Спартак (Варна) приключиха 1:1 в мач от 12-ия кръг на Първа лига, игран на Националния стадион „ Васил Левски “.

Асен Георгиев откри за Септември в 40-ата минута при безредие след корнер.

В добавеното време на първата част Виктор Митев изравни за гостите. Той напредна самичък и стреля от отдалеченост неспасяемо в левия ъгъл на вратаря Димитър Шейтанов.

В 63-ата минута панамецът Ромеш Ивей удари греда след бърза контраофанзива от дясно.

В първата минута на спомагателното време в края Ивайло Стоянов отсъди дузпа за Септември поради игра с ръка на Проспер Менди. Димитър Костадинов обаче не съумя да улучи вратата на Иван Дичевски от бялата точка.

В класирането Септември е на 11-ото място с 10 точки, а Спартак е финален с 6 точки.

Още два мача от кръга ще се изиграят в петък. От 17:00 часа Черно море приема Ботев (Враца), а от 19:30 е дуелът Ботев (Пловдив) - Славия.

По обявата работи: Любомир Тодоров
Източник: bnr.bg