Отборите на Селта Виго и Атлетико Мадрид записаха равенство 1:1

...

Атлетико за пореден път доказа, че надбягването в Испания е между два коня

Отборите на Селта Виго и Атлетико Мадрид записаха тъждество 1:1 в дуел от 35-и кръг на испанската Ла Лига. "Дюшекчиите " откриха още в първата минута и като че ли чакаха това да е изцяло задоволително, с цел да вземат максимума от срещата. В 49-ата минута обаче Брийс Мендес скапе проектите им и възвърне равенството, което до края на срещата остана непроменено.

Мачът стартира повече от добре за Атлетико, който откри резултата с гол от съблекалнята. Анхел Кореа подаде пас като по конец на Алваро Мората, за който остана лесната задача да чукне топката в празната врата.

С това обаче всичко любопитно в играта на Атлетико завърши. В края на първата част Селта опита да възвърне равенството, само че ударът на Брийс Мендес мина на сантиметри от вратата.