Отборите на Сасуоло и Наполи завършиха наравно 3:3 на Мапеи

...

Сасуоло и Наполи не излъчиха победител в луд мач

Отборите на Сасуоло и Наполи приключиха наедно 3:3 на " Мапеи " в зрелищен мач от междинния 25-и кръг в Серия " А ".

В 24-ата минута доста хубав гол на Лоренцо Инсиние беше анулиран от ВАР заради засада. Десет минути по-късно Доменико Берарди центрира от фаул, с цел да може Никола Максимович да прати топката в личната си мрежа и да даде задатък на домакините. Преднината обаче не се задържа дълго, защото Пьотър Зиелински изравни с прелестен шут от границата на наказателното поле. В 45-ата минута обаче Елсеид Хисай фаулира Франческо Капуто, който с тъкмо изпълнена дузпа още веднъж изведе " неровердите " напред в резултата.

В 68-ата минута топовен изстрел на Берарди разтресе напречната греда, а единствено две минути по-късно близката странична греда спря удар на Чичо Капуто. В 72-ата Джовани Ди Лоренцо се възползва от центриране на Инсиние, с цел да се стигне до 2:2. В 89-ата съдията даде дузпа за " партенопеите " за нарушаване на Лукаш Хараслин против Джовани Ди Лоренцо. Инсиние пък беше непогрешим от бялата точка. Вече беше изтекло добавеното време, когато Костас Манолас повали Хараслин в своето наказателно поле. Това означаваше трета дузпа в мача, от която Капуто оформи крайния резултат.
Серия А 25 кръг, сряда 3 март  Сасуоло 3:3краен резулат  Наполи