Отборите на Норич Сити и Арсенал направиха равенство 2:2 в

...

Норич Сити - Арсенал 2:2 /репортаж/

Отборите на Норич Сити и Арсенал направиха тъждество 2:2 в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на "Кароу Роуд " бе дебют за краткотрайния управител на "артилеристите " Фреди Люнгберг, който размени на поста уволнения преди два дни испанец Унай Емери.

Мачът обаче не стартира добре за лондончани, които изостанаха в резултата още в 21-та минута след попадение на голмайстора на "канарчетата " Теему Пуки. Гостите се върнаха в мача осем минути по-късно с гол от дузпа на Пиер-Емерик Обамеянг. Точно преди почивката Тод Кантуел още веднъж изведе домакините напред, само че в 57-та минута Обамеянг оформи крайното 2:2 с втория си гол в мача.

По този метод Арсенал записа осми следващ мач без победа във всички шампионати и заема осмо място в класирането с актив от 19 точки, до момента в който Норич остава в зоната на изпадащите с 11 точки.

В другия мач от следобеда Уулвърхемптън и Шефилд Юнайтед направиха тъждество 1:1.