Отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул играят при резултат 0:2

...

НА ЖИВО: Ман Юнайтед 0:2 Ливърпул, принудителна смяна за гостите

Отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул играят при резултат 0:2 в огромното дерби на Англия за 202-ри път в историята.

Гостите стартираха стремително и откриха резултата още в петата минута. Наби Кейта доближи до съвършен пас и изстреля топката право във вратата на Де Хеа.

След едвам 14 минути игра задатъкът на мърсисайдци към този момент бе двоен. Този път Диого Жота засече страховит пас в наказателното поле и остави беззащитен стража на "червените дяволи ".

В 25-ата минута Джеймс Милнър даде знак, че няма да успее да продължи срещата и бе сменен от Къртис Джоунс. Шест минути по-късно Хендерсън опита да заплаши вратата на съперника, само че ударът му бе блокиран от бранител и топката излезе в корнер.

Ман Юнайтед - Ливърпул 0:2
0:1 Наби Кейта 5'
0:2 Диого Жота 14'