Отборите на Леванте и Барселона изиграха изключително интересен двубой от

...

Барселона изпуска титлата след голова драма с Леванте

Отборите на Леванте и Барселона изиграха извънредно забавен дуел от Ла Лига. Срещата на " Суидат де Валенсия " приключи при трагичното 3:3, а ремито никога не задоволява звездната селекция на гостите. Въпреки, че повеждаха на два пъти, Лео Меси и компания позволиха нова неточност в битката си за шампионската купа.

Така селекцията на Роналд Куман остава на второ място във краткотрайното класиране със 76 точки. Лидерът Атлетико (Мадрид) има една повече и мач по-малко. От третата позиция пък дебне Реал (Мадрид) със 75.
 Снимка 530464
Източник:

Барса знаеше добре защо идва " Суидат де Валенсия " и пропусна да открие в самото начало. В рамките на 180 секунди младата звезда Педри имаше две положения. При първото той прояви неправилност, а по-късно не съумя да се оправи самичък против Айтор Фернандес.
 Алавес победи като посетител Елче с 2:0
Алавес завоюва " мача на истината " против Елче

Важен триумф като посетител за баските

Прошка за " жабчетата " нямаше в 25-ата минута, когато Алба центрира от фланга, а Хорхе Мирамон несъзнателно отклони с глава. Така топката падна на волето на Лео Меси, който акробатично осъществя за 0:1.

Десет минути по-късно, нова бърза офанзива на Барселона приключи с втори гол. Лионел Меси напредна през центъра, след което продължи за Дембеле. Французинът чукна доста хитро за Педри, който без никакви компликации вкара топката в мрежа.

За разлика от случилото се преди почивката, началото на второто полувреме се трансформира в същински призрачен сън за каталунците. Те изгубиха своята преднина единствено за три минути! В 56-ата Сержи Роберто и Жерар Пике се провалиха тотално в устрема си да спрат центриране на Мелеро, което приключи с гол с глава на Мелеро.
 Снимка 530465
Източник:

" Ел Коменданте " Луис Моралес избухна в типичния си жанр за 2:2. Нападателят замени двойно подаване с колегата си в офанзива Роджер Марти и от воле направи като детска игра превъзмогването на Тер Стеген.

И тук някъде Барселона показва шампионски нрав, измъквайки се от неловката обстановка със скъпоценно попадение за 2:3. След безредие пред вратата на Фернандес топката отскочи към Усман Дембеле, който я вкара от близко право в горния ляв ъгъл.
 Меси първо изслушва офертата на Барса, а чак по-късно ще приказва със Сити и ПСЖ

Преговорите сред аржентинеца и каталунците към този момент започнаха

Като от нищото Леванте още веднъж удари, освен това в 83-ата минута! Тоньо залъга на няколко пъти и съумя да подаде към намиращия се на близката греда Серхио Леон. Резервата изпревари персоналния си надзирател и от близко осъществя за 3:3.
 Снимка 530462
Източник:

До края Барса не откри сили за четвърти надвит гол. По този метод хората на Роналд Куман се задоволиха с второ следващо тъждество, което ги отдалечи още от мечтаната купа.

В предпоследния кръг Барселона семейства на Селта. Леванте отива до столицата, с цел да премери сили с Хетафе.
 Драма до последния момент, четири гола, само че без победител сред Реал (Мадрид) и Севиля

2:2 в столицата на Испания

ЛЕВАНТЕ - БАРСЕЛОНА 3:3

0:1 Меси (25 " ), 0:2 Педри (34 " ), 1:2 Мелеро (57 " ), 2:2 Моралес (59 " ), 2:3 Дембеле (64 " ), 3:3 Серхио Леон (83 " )