Отборите на Хофенхайм и Борусия (Мьонхенгладбах) завъртяха 0:0 в двубой

...

Неочаквано от Борусия трябва да се радват на точка

Отборите на Хофенхайм и Борусия (Мьонхенгладбах) завъртяха 0:0 в дуел от 15-ия кръг на немското състезание. “Сините” бяха доста по-настойчиви и сигурно съжаляват за изпуснатата победа. Въпреки равенството Борусия остава на втора позиция в таблицата, изпреварвайки Байерн (Мюнхен) поради по-добра голова разлика. Първата добра опция се появи още в третата минута при корнер пред вратата на гостите. Ян Зомер съумя да избие от голлинията след прекрасен удар на оставения самичък Павел Кадержабек. Гладбах отговори в 11-ата минута. Аласан Плеа се освободи в наказателното поле и шутира към близкия ъгъл, където вратарят с огромна доза шанс съумя да избие с крайник. Домакините бяха по-напористи и до почивката на два пъти опънаха мрежата на своя противник, само че и в двата случая след положения на засада. При първата обстановка засадата беше видяна незабавно, а при втората - след консултация с ВАР. Второто полувреме стартира с още един анулиран гол. В 49-ата Борусия стигна до попадение, страничният рефер изчака офанзивата да приключи и незабавно по-късно подвигна флага, с цел да покаже, че е видял засада. В 65-ата Кадержабек изпусна от два метра при атрактивен опит с пета от въздуха, пращайки топката над гредата. Четири минути по-късно Жоелинтон напредна в наказателното поле, стреля по диагонала и нямаше шанс, откакто топката се удари в горната част на страничната греда. Хофе продължи да търси гола, до момента в който гостите се помиряваха с дейности в отбрана. В самия край като по знамение домакините не вкараха попадение. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 16 кръг, сряда 19 декември  Вердер Бремен 21:00предстои  Хофенхайм