Отборите на Фейенорд и Рейнджърс не излъчиха победител и завършиха

...

Фейенорд се спаси срещу Рейнджърс, Порто надви Йънг Бойс

Отборите на Фейенорд и Рейнджърс не излъчиха победител и приключиха при резултат 2:2 в дуел от група G на Лига Европа. Йенс Тоорнстра откри за домакините в 33-ата минута, само че с два гола на Алфредо Морелос в 52-ата и 65-ата минута шотландците обърнаха. Луис Синистера оформи крайния резултат 2:2 в 68-ата минута.

FT | Disappointment after the second half. pic.twitter.com/gB0be1nMco
— Feyenoord Rotterdam (@Feyenoord_int) November 28, 2019
Домакините сътвориха първата заплаха в 19-ата минута, когато Лерой Фер удари гредата.

В 33-ата минута Фейенорд откри резултата. Борна Баришич не почисти добре топката, след което Йенс Торнстра направи двойно подаване със Себастиан Ларсон и приключи с прецизен удар, който преодоля вратаря Алан Макгрегър.

В 52-ата минута Райън Кент центрира отляво на наказателното поле, където на делечната греда Алфредо Морелос засече с глава и изравни.

В 65-ата минута Борна Баришич центрира също отляво и още веднъж с глава Морелос се разписа за повторно и даде преднина на отбора на Стивън Джерард.

Все отново точката за холандците донесе Луис Синистера в 68-ата минута.

До края холандците се хвърлиха с всички сили в търсене на успеха, само че не съумяха да създадат цялостен поврат.

В последния кръг Фейенорд гостува на Порто, до момента в който Рейнджърс одобряват Йънг Бойс.

Другият мач от групата бе точно сред Йънг Бойс и Порто, който бе извоюван от португалците с 2:1 в Швейцария.