Отборите на "Етър"/Велико Търново/ и "Ботев" (Враца) завършиха наравно 1:1

...

Ботев/Враца/ успя да вземе точка при 1:1 с болярите от Етър

Отборите на "Етър "/Велико Търново/ и "Ботев " (Враца) приключиха наедно 1:1 в първия мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Срещата бе дебют за новия ментор на търновци Петко Петков, само че експертът не съумя да запише сполучлив старт на кариерата си при “болярите”.
Срещата стартира с противен сбълъсък, при който Милчо Анеглов и Илия Миланов си удариха главите. Бранителят на гостите бе сменен наложително и бе откаран в болница за прегледи.
Резултатът бе открит от домакините в 29-ата минута. Тогава Милчо Ангелов получи дълъг пас на скорост и откакто резервира топката в наказателното поле откри Яни Пехливанов, който с компактен удар откри.
В 57-ата минута гостите изравниха резултата. При една офанзива на "Ботев " след няколко рикошета топката стигна до Доминик Янков в наказателното поле, който напредна и съумя да я прокара зад Христо Иванов.
В 82-ата минута гостите останаха с човек по-малко, откакто Ивайло Михайлов бе изпъден с червен картон за задържане на Светослав Ковачев.
Въпреки това до ново попадение не се стигна в нито една от двете порти и срещата приключи с поделени точки.

"Етър " - "Ботев " (Враца) 1:1
1:0 Пехливанов (29)
1:1 Янков (57)

Стартови сформира:
"Етър ": 1. Иванов, 25. Стоянов, 73. Иванов, 14. Скерлев, 20. Пехливанов, 23. Дюлгеров. 31. Станоев, 77. Мартинович, 84. Илиев, 10. Боджадж, 7. Ангелов
"Ботев " (Враца): 33. Костов, 11. Васев, 37. Керчев, 39. Иванов, 18. Миланов, 19. Михайлов, 8. Янков, 28. Златински, 9. Генов, 10. Атанасов, 30. Домовчийски

Съдия: Драгомир Драганов

Стадион: “Ивайло” Велико Търново
Източник: bulnews.bg