Отборите на Етър и Септември завършиха при резултат 4:1 в

...

Даниел Младенов сам разпиля Септември за убедителен успех на Етър

Отборите на Етър и Септември приключиха при резултат 4:1 в мач от 14-ия кръг във Втора лига. С успеха „ виолетовите “ се изкачват еднолично на върха след успеха като събраха 34 точки. Марио Илиевски откри след половин час игра, а Николас Фемия върна ремито след топовен удар с левия крайник от въздуха. Минута пред почивката хубава офанзива на домакините приключи с гол на Даниел Младенов за цялостния поврат в мача. Същият Младенов осъществя и за 3:1 след бърза контраатак на "болярите ". В 83-та минута Ловре Кнежевич узакони успеха на Етър след още една контра.

Още във втората минута гостите имаха късмет да открият след удар в гредата на Атанас Кабов с левия крайник. Юношата на Левски залъга неприятелски бранител и стреля от близко, само че не съумя да означи. Минути по-късно след недобра интервенция на Кристиян Пашов и домакините получиха късмет да отбележат. Апостолов овладя неприятно изчистената топка от Пашов, само че и той по сходство на Кабов не откри очертанията на вратата. Окол четвърт час след първия съдийски сигнал, "лилавите " проведоха добра офанзива отдясно посредством Здравко Илиев, само че ударът на негов съотборник от точката на дузпата бе безпределно неакуратен.

Следващте минути не предложиха нещо по-интересно преди мощен отдалечен удар на състезател на гостите, отразен мъчно от Господинов. След последвалия корнер имаше безредие при което топката влезе в мрежата на някогашният вратар на ЦСКА, само че попадението бе анулирано поради засада.

След половин час игра натискът на гостите даде резултат, откакто Марио Илиевски откри резултата след прехвърлящ удар.

Няколко минути преди почивката Натаниел Рейш имаше добър късмет да възвърне равенството, само че играчът с номер 17 на гърба се замота при полученаната топка в краката си и тя му бе избита.

Малко преди почивката след ужасно центриране на Даниел Младенов Николас Фемия откри топката от въздуха с левия си крайник и опъна мрежата зад Николай Банков.

Едва три минути след изравнителния гол Здравко Илиев подаде на асистента за първия гол Даниел Младенов, който с удар от близко даде преднина за "виолетовите " още преди края на първата част.

Опасностите през втората част не се забавиха, като единствено няколко минути след началото на полувреме необикновен рейд на Натаниел Рейш приключи с изстрел на Атанас Кръстев, който опитва да откри далечния ъгъл на вратата на Банков, само че прати топката в навън. 120 секунди по-късно Анатоли Господинов отрази по страховит метод удар с левия крайник от близко на Криситиян Пешов. В ответната офанзива удар на Даниел Младенов от границата на наказателното откри центъра на вратата където беше Банков и не предложи заплахата, която вещаеше цялата офанзива на "виолетовите ".

Ситуациите пред вратата на Банков се трупаха една след друга. Няколко офанзиви след удара на Младенов, добра офанзива на Етър мина през Кръстев, който подаде към Фемия, само че създателят на първия гол прати топката високо над вратата.

Малко откакто измина час игра "септемврийци " още веднъж вкараха топката в мрежата на Господинов, само че още веднъж основния съдия Тренчев анулира попадението на отбора поради засада.

Четвърт час преди края при бърза контраофанзива Даниел Младенов осъществя втория си гол в мача след удар от 14-15 метра и не изключително добра интервенция на стража на гостите.

Три минути след попадението на Младенов Натаниел Рейш нацели един от стълбовете зад тила на игралият в Полша вратар.

Поредна скоростна офанзива на великотърновци се увенча с триумф, откакто Кнежевич бе изведен зад отбраната на Септември и с удар в далечния ъгъл на Банков означи четвъртия гол за своя отбор.

ЕТЪР-СЕПТЕМВРИ 4:1

0:1 Илиевски 29`