Отборите на Етър и Септември играят при резултат 2:1 в

...

НА ЖИВО: Етър-Септември 2:1, болярите с обрат за три минути

Отборите на Етър и Септември играят при резултат 2:1 в мач от 14-ия кръг във Втора лига. Марио Илиевски откри след половин час игра, а Николас Фемия върна ремито след топовен удар с левия крайник от въздуха. Минута пред почивката хубава офанзива на домакините приключи с гол на Даниел Младенов за цялостния поврат в мача. „ Виолетовите “ са на втора позиция с еднакъв брой точки с първия Хебър. И великотърновци и пазарджиклии имат по 31 пункта. Столичният отбор пък се намира на пета позиция във краткотрайната таблица с 6 точки по-алко в актива си. Мачът може може да наблюдавате по DIEMA SPORT, както и в да го наблюдавате в старницата на Gong.bg .

Още във втората минута гостите имаха късмет да открият след удар в гредата на Атанас Кабов с левия крайник. Юношата на Левски залъга неприятелски бранител и стреля от близко, само че не съумя да означи. Минути по-късно след недобра интервенция на Кристиян Пашов и домакините получиха късмет да отбележат. Апостолов овладя неприятно изчистената топка от Пашов, само че и той по сходство на Кабов не откри очертанията на вратата. Окол четвърт час след първия съдийски сигнал, "лилавите " проведоха добра офанзива отдясно посредством Здравко Илиев, само че ударът на негов съотборник от точката на дузпата бе безпределно неакуратен.

Следващте минути не предложиха нещо по-интересно преди мощен отдалечен удар на състезател на гостите, отразен мъчно от Господинов. След последвалия корнер имаше безредие при което топката влезе в мрежата на някогашният вратар на ЦСКА, само че попадението бе анулирано поради засада.

След половин час игра натискът на гостите даде резултат, откакто Марио Илиевски откри резултата след прехвърлящ удар.

Няколко минути преди почивката Натаниел Рейш имаше добър късмет да възвърне равенството, само че играчът с номер 17 на гърба се замота при полученаната топка в краката си и тя му бе избита.

Малко преди почивката след ужасно центриране на Даниел Младенов Николас Фемия откри топката от въздуха с левия си крайник и опъна мрежата зад Николай Банков.

Едва три минути след изравнителния гол Здравко Илиев подаде на асистента за първия гол Даниел Младенов, който с удар от близко даде преднина за "виолетовите " още преди края на първата част.

Опасностите през втората част не се забавиха, като единствено няколко минути след началото на полувреме необикновен рейд на Натаниел Рейш приключи с изстрел на Атанас Кръстев, който опитва да откри далечния ъгъл на вратата на Банков, само че прати топката в навън.

ЕТЪР-СЕПТЕМВРИ 2:1

0:1 Илиевски 29`