Отборите на Черноморец (Бяла), Родопа (Смолян) и Дея спорт (Бургас)

...

Черноморец, Родопа и Дея завършиха с победи в Източната група

Отборите на Черноморец (Бяла), Родопа (Смолян) и Дея спорт (Бургас) приключиха постоянния сезон с триточкови победи в Източната група на Висшата лига.

Волейболистите на Милен Стоянов се постановиха като домакини над Раковски 1964 (Севлиево) с 3:1 (25:14, 17:25, 25:17, 25:19) в мач от последния 10-и кръг.

Така те заемат втората позиция с 23 точки (7 победи, 3 загуби) , севлиевци са трети с 19 точки (6 триумфа, 4 поражения).

Състезателите от Бяла преобладаваха напълно в първата част, след което позволиха противникът да поеме самодейността. Впоследствие обаче те не срещнаха проблеми и се поздравиха с успеха.

Родопа (Смолян) пък реализира домашен триумф над Елит (Силистра) с 3:1 (15:25, 25:10, 25:12, 25:12).

Момчетата на Иван Фисински са четвърти с 15 точки (6 победи, 4 загуби) , силистренци са пети с 9 точки (3 триумфа, 7 поражения) .

Домакините не започнаха по най-хубавия метод срещата, като изоставаха в първия гейм, извоюван от волейболистите от крайдунавския град. След това обаче играта им бе безапелационна и смолянчани затваряха с повече от безапелационна разлика.

Дея спорт (Бургас) без проблем надигра като посетител противника си Попово 09 с 3:0 (25:22, 25:15, 25:18).

Бургазлии са водачи с 24 точки (8 победи, 2 загуби) , Попово е на последната шеста позиция с 0 точки (10 поражения) .

Първите четири тима от Източната и Западната група играят четвъртфинали на кръст.