Отборите на Брайтън и Манчестър Сити играят при резултат 0:3

...

НА ЖИВО: Брайтън - Ман Сити 0:3

Отборите на Брайтън и Манчестър Сити играят при резултат 0:3 между тях в финален мач от съботната стратегия от 12-ия кръг на Висшата лига на Англия. Илкай Гюндоган откри за Сити в 13-ата минута, а Фил Фодън удвои актива на "гражданите " в 28-ата.

Манчестър Сити стартира вихрено срещата с непрестанни офанзиви, а първият късмет в срещата се откри пред Жоао Кансело, чийто удар с десния крайник мина настрана. В 13-ата минута Сити осъществя попадение посредством Илкай Гюндоган, който се разписа в опразнената врата, откакто Роберт Санчес потегли да лови висока топка, а Жезус бе пред него. Вратарят реши едва обстановката и я изпусна, а Гюндоган получи подаване и германецът нямаше по какъв начин да сбърка - 1:0.

В 28-ата минута Марк Кукурея сбърка топката при градежа на нападението на "чайките ", а Бернардо напред напред с нея. Той даде вляво за Джак Грийлиш, който на спринт проби добре и сви вдясно за Фодън, чийто удар влетя в мрежата на домакините за повторно.

Стадион: "Американ Експрес " (Брайтън)

Рефер: Кевин Френд