Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Херта (Берлин) завършиха наравно 1:1

...

Гладбах с ново домакинско реми

Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Херта (Берлин) приключиха наедно 1:1 на “Борусия Парк” в дуел от 11-ия кръг на Бундеслигата. Така домакините остават без турнирна загуба на своя стадион през този сезон, само че ремито е четвърто за тях в дома им.

През първото полувреме нямаше доста голови положения пред двете порти. Втората част обаче стартира с попадение за гостите. В 47-ата минута Денис Закария разреши топката да му бъде отнета пред наказателното му поле, което разреши на Матео Гендузи да се разпише с превъзходен удар. След това “жребчетата” се хвърлиха в офанзива, само че стигнаха единствено до изравнителен гол в 70-ата минута, когато Брийл Емболо приключи добра многоходова акция на своя отбор.
In the ascendancy, but time runs out. It's a point against 1-1
— Gladbach (@borussia_en) Така Гладбах е седми в класирането със 17 точки в актива си, а Херта е на 11-ата позиция с 12 пункта. Бундеслига 11 кръг, събота 12 декември  Борусия Мьонхенгладбах 1:1краен резулат  Херта