Отборите на Бодьо/Глимт и Рома играят при резултат 5:1 в

...

НА ЖИВО: Бодьо/Глимт мачка Рома, вкара шести

Отборите на Бодьо/Глимт и Рома играят при резултат 5:1 в мач от груповата фаза на Лига на конференциите. Домакините се нуждаеха единствено от 20 минути, с цел да поведат с 2:0 с голове на Ери Ботхайм и Патрик Берг. В края на първата част Рома върна едно попадение посредством Карлес Перес, само че в 53-ата минута Ерик Ботхайм върна двойния задатък на норвежците.

Домакините записаха ужасно начало, повеждайки още в седмата минута на дуела. Ерик Ботхайм си освободи пространство след положително подаване в наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на Патрисио, който остана беззащитен.

В 16-ата минута Бодьо/Глимт стигна до нова рискова обстановка. Конрадсен се бе позиционирал добре и стигна първи до отбита топка, само че изстрелът му бе отразен от Руи Патрисио.

След 20 минути игра резултатът към този момент бе 2:0 за норвежците, откакто капитанът овладя страховит пас и с още по-страхотен изстрел удвои задатъка на своя отбор. Осем минути по-късно Рома върна едно попадение посредством Карлес Перес. Амаду Дивара показва страховит взор и подаде към испанеца, който невъзмутимо прати топката във вратата на съперника.

В самия завършек на първата част Амал Пелегрино засече центриране в наказателното поле и насочи топката към вратата, само че кълбото прелетя на сантиметри от напречната греда.

Няколко минути след подновяването на играта Ерик Ботхайм бе изведен от Алфонс Сампстед и с лекост направи резултата 3:1. Домакините продължиха да управляват събитията на терена и в 71-ата минута Ола Солбакен вкара четвърти гол във вратата на Руи Патрисио, откакто бе останал самичък против стража.

Бодьо/Глимт - Рома 5:1
1:0 Ерик Ботхайм 7'
2:0 Патрик Берг 20'
2:1 Карлес Перес 28'
3:1 Ерик Ботхайм 53'
4:1 Ола Солбакен 71'
5:1 Амал Пелегрино 78'