Отборите на "Бдин" и "Вихър" направиха зрелищен мач и завършиха

...

Бдин загуби точки след 3:3 с Вихър /Славяново/

Отборите на "Бдин " и "Вихър " направиха зрелищен мач и приключиха 3:3. И двата отбора могат да съжаляват за изпуснатите три точки, като след края на мача старши треньора на видинчани Борислав Борисов изрече недоволството си от отсъжданията на основния арбитър Росен Гановски.
Денис Георгиев откри резултат в интерес на домакините в 13 минута. Той бе открит с акуратен пас от Калоян Цветков и и със мощен удар от ъгъла на дребният пенал означи за 1:0. В 14 минута гостите направиха насилствена промяна заради травма на Борислав Иванов. На негово място се появи в игра Николай Иванов. В 18 минута гостите се върнаха в мача с гол на Траян Димитров. След едно центриране и безредие пред вратата на Сайков, Димитров съумя да вкара от близо. Веднага след гола гостите направиха втора насилствена промяна. На мястото на Иван Иванов в игра влезе Преслав Антонов. До края на полувремето вратаря на видинчани Сйков сподели умения и избави подъл шут на Траян Димитров. Денис Георгиев се откъсна пред отбраната на гостите в края на полувремето и бе повален от бранител, само че съдията Гановски сподели за нарушаването единствено жълт картон на Теодор Михайлов. Домакините желаеха червен, само че преценката на съдията остави в игра бранителя.
Втората част стартира с напън на видинчани и Тони Цветков бе покрай гола след ъглов удар, само че би в страни от вратата. Последваха мощни минути на "Вихър ", като само че два пъти имаха късмет да вкарат. Траян Димитров излезе на добра позиция, само че Сайков парира удара му. Преслав Антонов съвсем на празна врата би в страни от нея. Все отново гостите стигнаха до гол. След едно центриране от фал в 53 минута, топката прелетя над бранителите на "Бдин " и Константин Генков я отклони във вратата за 1:2.Домакините не се отхвърлиха и стигнаха до равнене в 64 минута. Мартин Димитров центрира мощно от фал, а вратаря Линев изпусна топката във вратата си при опита си да я хване. В 77 минута гостите още веднъж излязоха напред в резултата. Отново центриране докара до безредие пред вратата на "Бдин ", а Траян Димитров бе най- предвидлив и от близо вкара за 2:3. Гостите усещаха, че ще си тръгнат с трите точки, само че видинчани не се предадоха и стигнаха до изравнителен гол. Отново центриране докара до гола. Топката попадна при Емил Любомиров и той шутира, само че вратаря отби, а при добавката Мартин Колев не сгреши за крайното 3:3 в 89 минута.

"Бдин ": Ивайло Сайков, Едуард Миленов, Яник Иунде, Ивайло Иванов/к/, Калоян Цветков, Кристиян Йошов, Мартин Колев, Деян Захариев, Денис Георгиев, Мартин Димитров, Тони Цветков/83м. Емил Любомиров/.
"Вихър ": Светлин Линев/к/, Борислав Иванов/14м. Николай Иванов/, Светослав Кръстев, Теодор Михайлов, Константин Генков, Дилян Димитров, Траян Димитров, Йоан Петков, Димитър Димитров/83м. Светлин Златарев/, Любомир Иванов, Иван Иванов/19м. Преслав Антонов/.