Отборите на Атлетик Билбао и Селта завършиха при 1:1 мача

...

Атлетик Билбао и Селта не се надвиха

Отборите на Атлетик Билбао и Селта приключиха при 1:1 мача си от 20-ия кръг на Ла Лига. “Сан Мамес” видя две попадения след почивката - на Рафиня (56) и Раул Гарсия (76 - дузпа). Баските действаха по-напористо, сътвориха повече положения, извършиха цели 13 корнера (срещу 0 за съперника), само че все пак не стигнаха до триумфа. Това беше четвърто следващо реми за Атлетик в Примера. Гостите от Виго пък записаха трето тъждество в последните си четири дуела. “Лъвовете” на Гайска Гаритано превъзхождаха своя противник през първото полувреме, само че пропуснаха своите положения. В осмата минута Юри Берчиче нахлу по лявото крило и върна обратно към Раул Гарсия, който стреля доста рисково и топката облиза гредата. В десетата Рубен Бланко пресече остра топка и я насочи в крайници на своя бранител Жейсон Мурийо, който беше на ръба да си означи автогол. В 35-ата стражът на “небесносините” направи удивително избавяне след летящ плонж на Икер Муниаин. В 40-ата Яго Аспас даде отлична топка за Санти Мина. Мина беше безусловно самичък на втора греда, получи топка по земя, само че пропусна от три метра. В началото на втората част " червено-белите " още веднъж потеглиха напред, само че не бяха прецизни при ударите си. В 56-ата гостите от " Балаидос " вкараха с първото си минаване на центъра след почивката. Аспас потегли отдясно и подаде към дъгата за Рафиня. Бившият състезател на Барселона стреля от 19 метра, а вратарят Яго Ерерин не съумя да се ориентира и не доближи до топката - 0:1. В 75-ата Фран Белтран не беше прибрал ръката при центриране отляво на Муниаин и съдията назначи дузпа, която Раул Гарсия осъществя с технично ориентиране - 1:1. До края на срещата баските натиснаха, само че не съумяха да отбележат надвит гол. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 20 кръг, неделя 19 януари  Атлетик Билбао 1:1краен резулат  Селта