Отборите на Атлетик Билбао и Реал Мадрид играят при резултат

...

НА ЖИВО: Атлетик Билбао 1:0 Реал Мадрид

Отборите на Атлетик Билбао и Реал Мадрид играят при резултат 1:0 в четвъртфинален мач за Купата на Краля.

Двубоят започва стартира по-добре за домакините, когато в 10-ата минута Дани Гарсия насочи удар от границата на наказателното поле, само че Куртоа се оправи ослепително. Три минути по-късно испанският халф още веднъж стреля, само че този път неопределено.

Натискът на домакините продължи и в средата на първата част Икер Муняин проби в наказателното поле и насочи изстрел, който прелетя около лявата греда.

Веднага след подновяването на играта Билбао получи късмет от свободен удар. Икер Муниян опита да откри един от съотборниците си, само че стражът на гостите скочи над всички останали и предотврати заплахата. Малко по-късно домакините желаеха дузпа, само че след инспекция с ВАР съдията посочва, че претенциите са безпочвени.

В идващите минути "кралския клуб " се разигра. В 75-ата минута Марко Асенсио нанесе мощен удар към вратата, само че той бе блокиран от противниковата отбрана. Шест минути по-късно последва тъничък пас към Каземиро, чийто удар в десния ъгъл бе брилянтно избавен от Агиресабала.

Минута преди да изтече постоянното време Дани Гарсия сервира топката на Алекс Беренгер, който с отлично първо допиране и удар от границата на пеналтерията завъртя топката в долния ляв ъгъл и попари Реал Мадрид.

Атлетик Билбао - Реал Мадрид 1:0
1:0 Алекс Беренгер 89'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Атлетик Билбао: 26. Агиресабала, 17. Берчиче, 4. Мартинес, 5. Алварес, 18. Де Маркос, 10. Муняин, 6. Весга, 14. Гарсия, 30. Уилямс, 9. Уилямс, 22. Гарсия

Треньор: Марселиньо Торал

Реал Мадрид: 1. Куртоа, 17. Васкес, 3. Милитао, 4. Алаба, 6. Фернандес, 10. Модрич, 14. Каземиро, 8. Кроос, 21. Родриго, 11. Асенсио, 20. Винисиус

Треньор: Карло Анчелоти

Съдия: Хил Мансано
Стадион: "Сан Мамес ", Билбао