Отборът на Милан стигна само до 1:1 при домакинството си

...

Без Златан росонерите взеха само точка от Верона

Отборът на Милан стигна единствено до 1:1 при семейството си на Верона в среща от 22-рия кръг на италианската Серия А. Давиде Фараони откри за гостите в 13-ата, а Хакан Чалханоглу изравни в 29-ата минута. Софиан Амрабат остави гостите счовек по-малко от 68-ата минута, само че играчите на Стефано Пиоли не съумяха да се възползват от численото си преимущество. Голямата звезда на домакините Длатан Ибрахимович не взе присъединяване в срещата поради болест.

Първият удар в срещата пристигна още в 4-ата минута от страна на Валерио Вере, само че вратарят Джанлуиджи Донарума избави.

В 13-ата минута Матиа Дзакани центрира в наказателното поле, където Давиде Фараони изпревари Тео Ернандес и прати топката във вратата на Донарума за 0:1.

Без да основават нищо забавно обаче домакините съумяха да изравнят в 29-ата минута, когато получиха директен свободен удар. Хакан Чалханоглу извърши и благодарение на рикошет изравни резултата – 1:1.