...

Волфсбург съсипа устрема на Леверкузен и погледна още по-смело към Европа

Отборът на Волфсбург сервира извънредно неприятна изненада на всички почитатели на Байер (Леверкузен).

В среща от 28-ия кръг на Бундеслигата, " вълците " завоюваха по безапелационен метод визитата си на " аспирините ".

Едва ли някой от представителите на двата щаба си е представял сходен краен резултат, само че възроденият в последно време състав на Леверкузен понесе тежко поражение със звучното 1:4.

Три от четирите попадения във вратата на домакините паднаха през вторите 45 минути от конфликта.
 Снимка 480930
Източник:

Иначе началото на края за Байер даде Марин Понграчич, разписал се две минути преди паузата.

Само в границите на 4 игрови минути - сред 64-ата и 68-ата бе явно, че порив от страна на домакините и ответен удар от тяхна страна няма да последва, защото те трябваше да се оправят с реализирането на нови две попадения във вратата си.
 Снимка 480931
Източник:

Първо Максимилиан Арнолд, а по-късно и Ренато Щефен направиха резултата " типичен ", за наслада на спортно-техническия щаб на " вълците ".
 Леверкузен съкруши Вердер в Бремен и към този момент е единствено на точка от Топ 4 в Германия

Хаверц с две попадения на сметката си

Марин Пграчич, поставил началото на победния ход за отбора си в срещата, сложи и последната нотка в извънредно неприятната за домакините футболна симфония, изнесена им на висок звук от противника - 0:4!

Крайното 1:4 оформи Баумгартлингер, който вкара почетното попадение за състава си 5 минути преди приключването на постоянното време.

С триумфа си тимът на спечелилите се утвърди на шестата позиция в таблицата, която е и последната, даваща право на присъединяване в европейските клубни шампионати.

Леверкузен остава с еднакъв актив с Мьонхенгладбах - по 53 пункта, в разногласието за 4-ото място и влизане в зона " Шампионска лига ".