Отборът на Веленсия се наложи с 2:0 над Барселона в

...

Безсилен Меси и слаби каталунци бяха разнищени от Валенсия

Отборът на Веленсия се наложи с 2:0 над Барселона в дуел от 21-ви кръг на Ла Лига. "Прилепите " бяха тимът с по-добрите благоприятни условия през първата част, само че Макси Гомес пропусна да се разпише от дузпа, а малко по-късно Кевин Гамейро нацели гредата. В началото на второто полувреме обаче Макси Гомес се оправдава и изведе Валенсия напред в резултата, откакто ударът му рикошира в Жорди Алба и влетя право във вратата на Тер Стеген. Попадението бе записано като автогол на каталунския бранител. В 77-ата минута Макси Гомес записа и своето име измежду голмайсторите, удвоявайки задатъка на Валенсия.

Гостите постановиха превъзходството си още през цялото време на дуела.

В десетата минута домакините стигнаха до дузпа при първата си офанзива, откакто Пике не се намеси добре при отвесно подаване и фаулира Хосе Гая.

Макси Гомес се нагърби с осъществяването на удара, само че Марк-Андре тер Стеген съумя да отрази удара и опази вратата си от попадение.

⛔️ DO NOT ENTER ⛔️ pic.twitter.com/AXjpJf1C03
— FC Barcelona (@FCBarcelona) January 25, 2020
Последва нова опция за "прилепите ", само че опитът на Хосе Гая бе блокиран от бранител на Барселона.

Каталунците получиха свободен удар, само че осъществяването на Лео Меси бе неопределено и топката мина високо над напречната греда.

В 29-ата минута Кевин Гамейро насочи удар, само че за негово злощастие, топката срещна гредата.

Секунди по-късно Тер Стеген още веднъж трябваше да се намесва сензационно, откакто избави удара на Франсис Коклен.

AGAIN! @mterstegen1 says... pic.twitter.com/JCTOgy3ha3
В края на първата част пристрастеностите на "Местая " се нажежиха, откакто Самюел Умтити удари собствен противник в средата на терена и полузи жълт картон, само че "прилепите " взеха решение, че наказването е незадоволително и наобиколиха рефера, с цел да желаят пояснение.