Отборът на Уругвай затвърди мястото си в зоната за автоматично

...

Уругвай наби Боливия в голо трилър

Отборът на Уругвай затвърди мястото си в зоната за автоматизирано класиране на Мондиал 2022, откакто победи с 4:2 Боливия в трилър с шест гола в Монтевидео.

Уругвайците вървят четвърти във краткотрайното класиране след изиграването на осем мача с 12 точки, като прекъснаха серия от четири мача без победа. В основен воин се трансформира Джорджан Де Араскаета, който означи две попадения за “селесте”. По едно прибавиха Федерико Валверде и Аугустин Алварес, за който това беше първи гол за Уругвай. За гостите с дубъл се регистрира Марсело Морено.

В идващия кръг Уругвай играе с Еквадор, а Боливия би трябвало да се изправи против Аржентина, като и двата мача са на 10 септември.

В другите мачове от тази фаза Парагвай направи 1:1 с Колумбия, а Чили с човек повече не съумя да победи Еквадор - 0:0. В последния мач от квалификациите в Южна Америка Перу тресна Венецуела с 1:0 вкъщи, като победното попадение беше дело на Крастиан Куева в 38-ата минута.