Отборът на Уотфорд пропусна страхотна възможност да си тръгне с

...

Уотфорд изпусна победата срещу Евертън

Отборът на Уотфорд пропусна страхотна опция да си тръгне с трите точки от гостуването на Евертън на “Гудисън Парк” в последния мач от 16-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят приключи 2:2, като домакините стигнаха до равенството в шестата минута на добавеното време, когато се разписа бразилецът Ричарлисон. Именно той откри резултата в 15-ата минута, като засече от близко подаване в наказателното поле. Гостите обаче стигнаха до цялостен обра В 63-ата минута Шеймъс Коулман си означи автогол, а единствено 120 секунди по-късно Абдулай Дукуре с глава изведе Уотфорд напред. В 68-ата минута реферът отсъди дузпа в интерес на домакините, само че вратарят Бен Фостър отрази с крайник удара на Гилфи Сигурдсон. Резултатът се задържа до самия завършек на мача, когато Ричарлисон избави точката за “карамелите”. Така Евертън остана седми с 24 точки, до момента в който Уотфорд е 12-и с 21. Премиър лийг 16 кръг, понеделник 10 декември  Евертън 2:2краен резулат  Уотфорд