Отборът на ЦСКА спечели бронзовите медали в Националната баскетболна лига

...

ЦСКА надви за втори път Рилски спортист и спечели бронза в Националната баскетболна лига

Отборът на ЦСКА завоюва бронзовите медали в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) откакто победи за повторно водача в постоянния сезон Рилски състезател. „ Червените “ се постановиха над двукратния вицешампион в последните два сезона с 86:72 (26:17, 24:19, 20:23, 16:13) като домакини в София във втората среща от плейофа за третото място и с 2:0 триумфа завоюваха серията.

За последно ЦСКА стигна до медалите в мъжкото баскетболно състезание на България през 2007 година, когато завоюва сребро, а в този момент в първия сезон при завръщането си в елита сграбчи бронза.

Воденият от старши треньора Росен Барчовски състав превъзхождаше съперника съвсем през целия мач. Рилски състезател поведе с 5 точки след 4 минути игра за 11:6, само че ЦСКА отговори с 11 безответни точки, с цел да обърне до 17:11. „ Червените “ задържаха водачеството и в края на първата част задатъкът им бе 26:17. Домакините преобладаваха и през втората четвърт, вдигайки разликата до 16 точки при 35:19 след панер на Андрей Иванов 6 минути и половина преди почивката. Рилски състезател не съумя да съкрати дистанцията под 10 точки и след първото полувреме изоставаше с 36:50.

Йордан Минчев се разигра в третата част и натрупа общо 20 точки досега за самоковци, които пробваха да понижат пасива си, само че положителни изяви Брандън Йънг и Мартин Сотиров помогнаха на ЦСКА да води със 70:59 преди последния интервал.

Гостите на три пъти смъкнаха разликата до 8 точки, последно при 68:76 при оставащи 5 минути в дуела, само че ЦСКА реагира със серия от 6:0 и дръпна с 82:68 и до края не позволи повече противникът да се приближи.

Мартин Сотиров бе най-резултатен за триумфа с 25 точки, 4 битки и 2 асистенции. Таменанг Чо способства с 24 точки и 9 битки за ЦСКА, а Брандън Йънг се регистрира с 18 точки, 3 битки и 5 асистенции. „ Червените “ още веднъж бяха без Зейн Ноулс, Венцислав Петков и Драган Зекович.

За Рилски състезател Йордан Минчев приключи с 20 точки, 7 битки и 5 асистенции, Димаджио Уигинс се включи с 16 точки, 9 битки и 3 асистенции, а по 13 точки вкараха Чавдар Костов и Александър Янев. Брандън Рандълф още веднъж не бе в състава на самоковци.