Отборът на Свиленград започна с победа новия сезон в Трета

...

Свиленград тръгна с успех срещу новак

Отборът на Свиленград стартира с победа новия сезон в Трета лига – Югоизток. Възпитаниците на наставника Жеко Йорданов се постановиха с 2:1 над новака в групата Родопа (Смолян). Христо Томов изведе домакините напред в резултата с гол в 10-ата минута, само че гостите от Смолян съумяха да възстановят равенството преди края на първото полувреме.

В 60-ата минута централният нападател на Свиленград Мариян Тонев вкара хубав гол от фаул, който донесе първите три точки на отбора през сезон 2019/20.

След края на срещата президентът на Свиленград Георги Георгакев и старши треньорът Жеко Йорданов споделиха, че са удовлетворени от триумфа, макар че през тази година тимът е доста млад и към момента несработен. Двамата са уверени, че младите момчета имат огромен капацитет, който ще развият в идващите мачове.

Във втория кръг Свиленград гостува на Марица (Пловдив). Срещата ще се играе на 10 август, събота, от 18:00ч.
Югоизточна Трета лига 1 кръг, събота 3 август  Свиленград 2:1краен резулат  Родопа (Смолян)