Отборът на Славия спечели бронзовите медали в женското баскетболно първенство

...

Славия с бронз при дамите

Отборът на Славия завоюва бронзовите медали в женското баскетболно състезание на България. " Белите " победиха като посетител Рилски състезател (Самоков) със 71:51 точки във втория мач от плейофа за третото място и завоюваха серията с 2-0 триумфа.

Баскетболистките на Славия водеха през целия мач. Единствено в средата на третата част домакините понижиха пасива си на 36:37, само че съперничките им дадоха отговор със серия от 11 безответни точки. " Белите " преобладаваха и в последните 10 минути и без проблеми завоюваха дуела.

Най-резултатна за победителките беше Мартина Николова с 16 точки. По 15 прибавиха Естер Мичева и Емилия Янчева. Антония Филипова приключи с " дабъл-дабъл " - 13 точки и 14 битки.

За Рилски състезател се отличи Ивана Николова с 18 точки и 9 битки.