Отборът на Шалке 04 победи гостуващия Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0

...

Шалке 04 завърза интригата в Бундеслигата

Отборът на Шалке 04 победи гостуващия Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0 в първия мач от 18-ия кръг, с който се възобновиха срещите в немската Бундеслига.

Домакините имаха самодейността още през първата част и вратарят на гостите Ян Зомер направи няколко чудесни спасявания. „ Миньорите “ от Гелзенкирхен стигнаха до попаденията си след почивката. Тогава първо Суат Сердар (48) се разписа, а по-късно асистиралият му и дошъл от Аугсбург тази зима Михаел Грегорич (58) удвои задатъка на „ кралскосините “ след пас на Бенито Раман. До края футболистите на Давид Вагнер се бранеха ловко и не позволиха гол.

След триумфа си Шалке 04 се изкачи на четвърта позиция с 33 точки, а „ жребчетата “ остават втори с 35 преди останалите срещи от кръга. Лидер е Република България (Лайпциг) с 37 точки.
Източник: fakti.bg