Отборът на Шалке 04 допусна поредния разочароващ резултат, след като

...

Кошмарът на Шалке 04 продължи и при поредния нов треньор

Отборът на Шалке 04 позволи следващия разочароващ резултат, откакто загуби гостуването си на Херта Берлин с 0:3 в мач от 14-ия кръг на немската Бундеслига. Матео Гендузи в 36-ата, Джон Кордоба в 52-ата и Кжиштоф Пьонтек в 80-ата минута бяха създателите на трите попадения.

Двубоят на „ Олимпиащадион “ беше дебютен за следващия треньор на „ миньорите “ през този сезон - Кристиан Грос.

През първото полувреме Шалке стоеше устойчиво и можеше да поведе само че Марк Ут изпусна самичък против вратаря.

Все отново домакините поведоха посредством Матео Гендузи в 36-ата минута.

През втората част обаче настъпи сериозен срив в отбора на Шалке и разумно паднаха още две попадения във вратата им дело на Джон Кордоба в 52-ата и резервата Кшищоф Пьонтек в 80-ата минута.

Херта записа едвам четвърти триумф от старта на шампионата и отборът се отдалечи на 6 точки от рисковата зона, като е на 12-а позиция с 16 точки. Шалке пък няма победа от 30 следващи срещи за състезание и напълно закономерно е финален в класирането с едвам 4 точки.
Източник: fakti.bg