Отборът на Съндърланд направи успешно предпоследната стъпка по завръщането си

...

Съндърланд на един мач от промоцията в Чемпиъншип

Отборът на Съндърланд направи сполучливо предпоследната стъпка по завръщането си в Чемпиъншип. В полуфиналния реванш от плейофите в Лига 1 – третото равнище в британския футбол – отборът на Джак Рос устиска нулево реми на открито против Портсмут. С общ резултат 1:0 от двете срещи „ черните котки” продължиха напред, където ги чака спечелилия от дуела сред Чарлтън и Донкастър Роувърс (Чарлтън завоюва на открито с 2:1 в първата среща).

Атмосферата на „ Фратън Парк”, както можеше да се чака, беше извънредно враждебна по отношение на Съндърланд и гостите несъмнено имаха потребност да се окопитят след тежките начални минути. Страстите на терена бяха много съществени, а съдията сигурно спести най-малко 2 червени картона. В 10-ата минута Том Нейлър при спряна игра съзнателно замери Крис Магуайър с топката по главата, за което получи единствено жълт картон. След почивката Джеймс Воън, още веднъж от домакините, към този момент с жълт картон на сметката си, извърши най-малко 2-3 нарушавания, които заслужаваха ново публично предизвестие. Такова обаче не последва.

И двата тима имаха по няколко изключителни положения, като Гарет Еванс пропиля най-хубавото за Помпи в 40-ата минута. При последвалия корнер централният бранител Мат Кларк пък улучи напречната греда.

Последните 15-20 минути от мача играта се накъса прекомерно доста, а сякаш физическите сили на Портсмут привършиха. Това разреши на Съндърланд ловко да затвори мача и даже 6-минутното продължение не се оказа проблем.

Финалният плейоф в Лига 1 ще се играе на 26 май, а негова сцена, както традицията повелява, ще бъде „ Уембли”.