Отборът на Русия направи много важна крачка към класирането си

...

Русия подчини непокорните шотландци, Артьом Дзюба блести с хеттрик

Отборът на Русия направи доста значима крачка към класирането си на Евро 2020. Тази вечер Сборная изиграха страховит дуел и разрушиха Шотландия с 4:0. По този метод селекцията на Станислав Черчесов събра актив от 18 точки и се нуждае от още единствено един пункт, с цел да подпечата визите си за юбилейния континентален конгрес.

Европейските квалификации пък са цялостно отчаяние за " гайдарите ", които имат 5 загуби от 7 мача и очевидно обиграват своя състав за плейофите от Лига на нациите през март. Тогава противник на шотландците в решителните мачове за евро квота може да бъде и нашият народен тим.
 Снимка 447114
Източник:

Всичко на " Лужники Арена " беше решено след почивката. Домакините бяха зарадвани от две попадения в границите на 180-секунди. В 57-ата минута се разписа Артьом Дзюба, а малко по-късно Магомед Оздоев подвигна трибуните на крайници с бомбен шут от над 25 метра.

Оттам насетне шоуто остана напълно за Дзюба, който с голове в 70-ата и 84-ата минути съумя да оформи своя хеттрик, а също по този начин да фиксира и крайния резултат 4:0.

РУСИЯ - ШОТЛАНДИЯ 4:0

1:0 Дзюба (57 " ), 2:0 Оздоев (60 " ), 3:0 Дзюба (70 " ), 4:0 Дзюба (84 " )

СТАДИОН : " Лужники Арена "

СЪДИЯ : Й. Келет

РУСИЯ : Гилерме, Кудряшов, Джикия, Семенов, Фернандеш, Жирков, Баринов, Оздоев, Головин, Дзюба, Йонов (резерви: Дзанаев, Лунев, Ахметов, Бакаев, Беляев, Черишев, Чистаков, Игнатиев, Караваев, Комличенко, Кузяйев, Петров)

ШОТЛАНДИЯ : Маршал, Палмър, Девлин, Мългрю, Робъртсън, МакГрегър, Флек, МакДжин, Снодграас, Бърк, Фрейзър (резерви: МакГиливъри, МакЛафлин, Амрстрон, Кристи, Финдли, Форест, Галахър, О " Донъл, Ръсел, Шенкланд, Тейлър)